DATUK MOHD. YASSIN B. HJ. JAAFAR
KETUA PENGARAH PENJARA MALAYSIA
( 1.3.1990 - 7.2.1994 )

TARIKH LAHIR

: 6 Februari 1937
TEMPAT LAHIR : Tumpat, Kelantan
KERJAYA : 01.09.1956 - Dilantik sebagai Inspektor Percubaan selama 2 tahun
: 18.03.1957 - Ditukarkan ke Kontingen Perak
: 01.10.1957 - Ditukarkan ke Kuala Kangsar "I.C"
: 16.06.1959 - Ditukarkan ke Sungai Siput "I.C"
: 14.04.1963 - Ditugaskan sebagai Inspektor Kawasan bagi Sg. Senam, Ipoh
: 22.10.1963 - Ditukarkan ke Cawangan Khas bagi Kontingen Ibu Pej. Ipoh
: 02.05.1964 - Ditukarkan ke Cawangan Khas bagi Bagan Serai
: 12.06.1964 - Ditukarkan ke Cawangan Khas bagi Kota Bharu
: 01.10.1969 - Dinaikkan pangkat sebagai Timbalan Penguasa Polis
: 01.01.1978 - Dinaikkan pangkat sebagai Penolong Pesuruhjaya Polis
: 01.01.1985 - Dinaikkan pangkat sebagai Penolong Kanan Pesuruhjaya Polis I
: 19.06.1986 - Dinaikkan pangkat sebagai Timbalan Pesuruhjaya Polis mulai 18.07.1987
: 01.03.1990 - Bertukar ke Ketua Pengarah Penjara Malaysia secara pinjaman sementara dengan diteruskan pangkat sebagai Pemangku Pesuruhjaya Polis.
  - Dilantik secara pertukaran sementara daripada Timbalan Pesuruhjaya Polis ( P 04 ) sebagai Ketua Pengarah Penjara Malaysia Tingkatan Tertinggi 'C' selama 2 tahun.
: 06.02.1992 - Bersara
: 08.02.1992 - Dilantik sebagai Ketua Pengarah Penjara Tingkatan Tertinggi 'B' secara kontrak selama 2 tahun.
: 07.02.1994 - Dilantik sebagai Ketua Pengarah Penjara Malaysia P.T.D Tingkatan Tertinggi 'B' (secara kontrak bagi tempoh (2) tahun).
ANUGERAH : PNBS - 15 Julai 1987
  : JMN - Johan Mangku Negara pada 4 Jun 1987
  : KMN - Kasatria Mangku Negara pada 31 Julai 1981
  : AMN - Ahli Mangku Negara
  : ASK - Ahli Setia Mahkota Kelantan